poniedziałek, 12 września 2011

Porównanie podkładów kryjących- Dermablend vs. Toleriane

Znalezienie odpowiedniego podkładu kryjącego niedoskonałości często wymaga nie lada poszukiwań. Na rynku dostępnych jest wiele podkładów, których producenci zapewniają o skutecznym i długotrwałym efekcie krycia bez obciążania skóry. Osobiście, po przetestowaniu wielu podkładów, mogę z czystym sumieniem polecić: Dermablend (Vichy) oraz Toleriane (La Roche- Posay).

Każdy z nich ma oczywiście swoje wady i zalety.
Dermablend - bardzo dobrze kryje niedoskonałości (rozszerzone naczynka, przebarwienia, wypryski) dzięki dość gęstej (suchej jak na podkład) konsystencji. Najlepiej rozprowadzać go na skórze twarzy po rozgrzaniu na dłoni, wtedy mamy prawie 100% pewność, że nie pozostawi żadnych smug ani nie stworzy efektu maski. Jak na podkład o dużej zawartości pigmentu (25% - dwa razy więcej niż w podkładach drogeryjnych) nie brudzi ubrań, nie wywołuje trądziku i co ważne w przypadku skór naczyniowych oraz z problemem przebarwień, daje ochronę przeciwsłoneczną SPF 20. Osobiście, w przypadku skór tłustych i mieszanych, polecam ten podkład na chłodniejsze pory roku, w lecie przy wysokich temperaturach może 'spływać' z twarzy co daje uczucie dyskomfortu i wygląda mało estetycznie, a i krycie w takim wypadku również znacznie się zmniejsza. Co do wydajności: przy codziennym stosowaniu wystarcza na minimum 3 miesiące, dlatego cena około 80zł w takim przypadku, wydaje mi się niezbyt wygórowana. Dostępny w 4 odcieniach, pojemność 30ml.
Toleriane - również bardzo dobre krycie, jednak konsystencja nieco się różni od poprzednika, głównie dzięki pochodnej teflonu w składzie, która czyni go bardziej elastycznym niż Dermablend. Toleriane jest wersją 'dla leniwych', w jego przypadku prawdopodobieństwo stworzenia efektu maski przez nierozgrzanie praktycznie nie istnieje, podkład w zasadzie od razu stapia się ze skórą, łatwo się rozprowadza, nie odkłada się w porach skóry, a jednocześnie dobrze kryje wszystkie niedoskonałości. Polecam go jako zamiennik Dermablendu na okres letni, lżejsza konsystencja daje większy komfort w ciepłe dni. Posiada filtr SPF 20, wydany w 4 odcieniach, pojemność 30ml. Wydajność podobna jak Dermablend- 3 miesiące przy codziennym stosowaniu, cena ok. 75 zł.

Oba podkłady nie dają długotrwałego efektu zmatowienia, dlatego niezbędne jest w przypadku skóry mieszanych i tłustych zastosowanie pudru sypkiego- raz, że zmatowią, dwa, utrwalą efekt kryjący. Podkłady te zawierają duża ilość pigmentów, co przyczynia się do podkreślania suchych skórek. Dlatego polecam przed ich nałożeniem zastosowanie kremów intensywnie nawilżających, w wieczorami co 2-3 dni wykonywanie peelingów i masek nawilżających.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz